Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Veterinarijos tarnybai kitąmet bus prašoma skirti dar 4 mln. eurų

Autorius:
Darius Remeika
Darius Remeika
Printer Friendly, PDF & Email

Seimo Kaimo reikalų komitetas nusiteikęs reikalauti, kad Vyriausybė padidintų kitų metų asignavimus Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai beveik 4 mln. eurų.

Kitaip ji, anot tarnybos vadovo Dariaus Remeikos, neišmokės atlyginimų, praras darbuotojus, negalės tinkamai atlikti tyrimų.

Komitetas pritarė, kad daugiau negu 2 mln. eurų būtų skirta tarnybos darbuotojų darbo užmokesčiui – dalis lėšų būtų panaudota padengti šių metų įsiskolinimą. Dar 0,92 mln. eurų ketinama numatyti investicijoms į skysčių tyrimo įrangą.

Pasak D. Remeikos, pati įranga kainuotų 0,65 mln. eurų, bet jai reikia priedų. 

„Šiuo metu yra sena įranga, 2003 metais įsigyta, ypač skysčių chromatografas, kuriuo nustatomi kenksmingi likučiai gyvūnų kraujyje ir šlapime, gyvūninės bei augalinės kilmės produktuose. Jis senas, genda, gal ryt sustos, todėl verkiant reikia, nes kitaip negalėsime atlikti jokių tyrimų“, – trečiadienį 2020 metų biudžeto projektą svarsčiusiame Kaimo reikalų komitete tvirtino D. Remeika.

Jis taip pat pabrėžė, kad nauja įranga reikalinga, vertinant gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje padarinius aplinkai, įskaitant pieną ir vandenį. 

„Užgesino gaisrą, bet dabar visi padariniai ir pasekmės pradės lįsti. (...) Jausdami atsakomybę esame paėmę mėginius, pieno mėginių ir vandens. Reikės tirti. Tie tyrimai labai brangūs. Jie iš principo yra dviejų kategorijų sunkieji metalai, tada dioksinai, kurių vienas tyrimas kainuoja netoli 1 tūkst. eurų“, – kalbėjo D. Remeika. 

VMVT dar siekia gauti 0,645 mln. eurų įsipareigojimams Turto bankui bei 150 tūkst. eurų – transriebalų tyrimams.  

Pasak tarnybos direktoriaus,  atlyginimams šiemet pritrūks apie 1,5 mln. eurų. Jis įspėja, kad iš tarnybos dėl mažų algų išeina darbuotojai. 

„Darbo užmokesčiui iki metų pabaigos turėsime apie 1,5 mln. eurų trūkumą (...). Žmonės išeina. Patys kompetentingiausi“, – teigė D. Remeika.

Pasak jo, mažais atlyginimais ypač nepatenkinti pasienio postų veterinarijos gydytojai, reikia didinti algas ir skerdyklose dirbantiems gydytojams.

„Turime peticijas iš pasienyje dirbančių veterinarijos gydytojų, jie vykdo tranzito ir importo kontrolę. Tranzito yra 100 tūkst. siuntų. Jeigu sustos, gal kitaip jau žiūrės (valdžia – BNS)“, – svarstė VMVT direktorius. 

„Skerdyklose dirbantys veterinarijos gydytojai, kurie vykdo gyvulių ir mėsos apžiūrą tiekimui į rinką ir eksportui, gauna po 500-600 eurų. Jie yra visi senyvo amžiaus. Už tokius atlyginimus negalime pritraukti nė vieno naujo žmogaus“, – kalbėjo D. Remeika.  

Dabar 2020 metų biudžeto projekte VMVT numatyta 28,3 mln. eurų, o šiemet skirta 28 mln. eurų.

Facebook komentarai