Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

"VH Lietuva" parodė, kaip nustatoma pasėliams padaryta žala ir kaip ji apskaičiuojama draudimo išmokai gauti

Autorius: Žemės ūkio rūmai
"VH Lietuva" lauko diena apie pasėlių draudimą.
"VH Lietuva" lauko diena apie pasėlių draudimą.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemdirbių savitarpio pagalbos fondo „Vereinigte Hagelversicherung VVaG“ filialo „VH Lietuva“, kuris specializuojasi pasėlių draudimu nuo meteorologinių reiškinių keliamų pavojų, atstovai ūkininkus pakvietė į lauko dieną. Joje buvo atliekamas pasėlių būklės vertinimas, siekiant pademonstruoti, kaip realiai yra atliekamas žalos nustatymas. Lauko dienoje dalyvavo Žemės ūkio rūmų Žemės ūkio technologijų skyriaus vedėjas Arūnas Kaučikas.

Lauko diena vyko Jonavos rajono ūkininko Albino Žilionio vasarinių kviečių lauke. Šis laukas nuo sausros nukentėjo labiausiai.  Žalų vertinimo ekspertai pademonstravo kaip yra nustatoma žala. Javų lauke iš skirtingų vietų panaudojant specialaus dydžio lanką buvo paimtos kviečių varpos. Po to su rankiniu „kombainu“ javai buvo nukulti, pasverti tiksliomis svarstyklėmis, nustatyta drėgmė ir, pagal nustatytą metodiką įvertinta sausros padaryta žala.

Ūkininkas, kurio lauke buvo atliktas bandymas, planavo prikulti ne mažiau kaip 6 tonas grūdų iš hektaro, tačiau užklupusi sausra viską pakoregavo. Lauko dienos atlikto vertinimo metu buvo apskaičiuota, kad derlius bus tik apie 2,5 tonos iš hektaro.  Taigi padaryta bendra žala yra apie 60 proc. Frančizė yra 30 proc., tai reiškia, ta žala iki 30 proc., kada ūkininkas draudimo išmokos negautų. Jeigu nustatoma žala nuo 30 proc. iki 66 proc., tada ūkininkai gauna 20 proc. nuo draudimo sumos.

„VH Lietuva” direktorius Algimantas Navickas ir pavaduotojas  Martynas Rusteika lauko dienos dalyvius supažindino su bendrovės veikla, draudimo sąlygomis, pakvietė susirinkusius diskusijai, kaip būtų galima pagerinti situaciją, kad ūkininkai labiau norėtų drausti savo pasėlius.

Draudimo bendrovės atstovai informavo susirinkusius, kad šiemet padaryta žala labai įvairi – nuo 15 iki 90 proc. Yra ūkininkų, kurie šiemet neteko beveik viso planuoto derliaus. Jų teigimu, svarbu tiksliai nustatyti žalą ir teisingai atlyginti patirtus nuostolius ūkininkams.

„Tiek ūkininkai, tiek „VH Lietuva“ atstovai sutiko, kad tokie betarpiški susitikimai yra reikalingi, jų metu išklausomos abi pusės. Abi pusės norėtų, kad situacija gerėtų ir kuo daugiau žemdirbių būtų suinteresuoti draustis. Žemdirbiai norėtų, kad draudimo sistema dar būtų tobulinama, būtų patrauklesnė ir skatintų žemdirbius sudaryti draudimo sutartis. „VH Lietuva“ atstovai išklausė žemdirbių pasiūlymus ir pažadėjo juos perduoti kompanijos vadovams, siekti draudimo sistemos tobulinimo ir tikisi, kad ateityje dar bus organizuota ne viena panašaus turinio lauko diena“, – dalinasi mintimis lauko dienoje dalyvavęs Arūnas Kaučikas.

Facebook komentarai