Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Vieni jau perka sėklas, kiti – laukia

Autorius: Dineta BABARSKIENĖ
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Artėjant kalendoriniam pavasariui pastebimas žmonių susidomėjimas sėklomis. Tiesa, kol kas labiausiai domina „palangių daržininkystei” skirtos sėklos: įvairiausios prieskoninės žolelės, svogūnai, kad jau savi, užauginti namuose, svogūnų laiškai pagardintų naminius patiekalus. Sėklų jau dairosi ir rimtesni daržininkai, kurie ant palangių užsiaugina pomidorų, agurkų, paprikų daigų.

Vieni sėklų dairosi prekybos centruose. Akys norom nenorom užkliūva už sėklų stovų. O stabtelėjus, nejučia vienas paskui kitą pakeliai su įvairiausiomis sėklomis „keliauja“ į krepšelį. Kaimų gyventojai sėklų nusiperka ten esančiose parduotuvėse, kur asortimentas nė kiek nemenkesnis, nei dideliuose prekybos centruose.

Juolab, kad, anot parduotuvių darbuotojų, pirkėjai daugiausiai įsigyja kasdieninių daržovių sėklų: agurkų, burokėlių, morkų, ridikėlių, salotų ir gėlių. Treti sėklas užsisako internetinėse parduotuvėse, sako, taip patogu, o ir pasirinkimas didelis. Dar kiti nesukdami sau galvos, suka tiesiai į specializuotas sėklų parduotuves ir ten apsiperka. Tačiau yra ir tokių, kurie neskuba, sako, pavasaris dar negreit, dar suspės ir nusipirkti, ir pasisėti.

Populiariausios prieskoninės daržovės: jau sėja į vazonėlius ant palangių

UAB „Lazdijų prekyba“ Salos kaime, esančios parduotuvės darbuotoja Ona Juškelienė sako, kad pirkėjai jau ruošiasi pavasariui, jau renkasi sėklas. „O ir žemukės perka. Juk dabar niekur nepasikasi“, – sako ji.

„Labiausiai perka „einamiausių“, pagrindinių daržovių sėklas: morkų, burokėlių, ridikėlių, salotų“, – vardija ji. Anot jos, jau perkamos ne tik daržovių sėklos, pirkėjai noriai perka ir gėlių sėklas, o ir prieskoninių žolelių dabar „ant bangos“. Jas jau dabar sėja į vazonėlius ant palangių.

Pirkėjai graibsto sėklas, sako, pigiau tikrai neras

Šiemet susidomėjimas sėklomis prasidėjo kaip niekada anksti, dar sausį.

„Sausio mėnesį jau turėjome sėklų, jau buvo atvežta”, – patikina tame pačiame prekybos tinkle besidarbuojanti Laimutė Juškauskienė. Sako, kad sėklas šiemet netgi labai gerai perka. „Pas mus mažos kainos“, – teigia ponia Laimutė pridurdama, kad pakelis sėklų vos 16 centų tekainuoja ir kainos nesikeičia jau daug metų. Anot jos, žmonės jas perka ne pirmi metai, tad jau spėjo įsitikinti, kad kokybiškos, daigumas labai geras.

Pakalbinti pirkėjai tikina, kad visada sėklas čia perkantys, mat daigumas šimtaprocentinis. „Stengiasi nusipirkti anksčiau. Sako, kad pigiau niekur neras, tad laukti nėra ko. Kas žino, vėliau gal brangiau reiks mokėti“, – pasakoja ponia Laimutė ir patikina, jei kokių tik pritrūksta, tiekėjas tuoj pristato.

Senų, nuo praeitų metų užsilikusių sėklų neturi, po Joninių visos sėklos grąžinamos tiekėjui. Neprekiauja svogūninėmis gėlėmis, mat paklausos kaimo vietovėse jos neturi, gėlininkės linkę dalintis tarpusavyje, tad jų ir nėra kaimo parduotuvėse.

Kiti neskuba, sako, pavasaris dar negreit

O štai Būdviečio parduotuvėje (Lazdijų rajonas) pirkėjai sėklas dar tik apžiūrinėja, sako, kad dar anksti, o ir pavasaris negreit, tad dar suspėsiantys. „Kol kas dairosi, žiūrinėja, bet kad pirktų, dar ne“, – teigia parduotuvės darbuotoja.

Kapčiamiestiškiai vietinėje parduotuvėje paprikų jau pirko, mat sės. Kitokių dar neskuba įsigyti. „Dar ankstoka, šitiek sniego. Juk dar tik vasaris“, – sako parduotuvėje besidarbuojanti ponia Virginija Jančiulienė pridurdama, kad didesniais kiekiais tik viena kita daržininkė sėklas jau pradėjusi pirkti.

Paklausiausi svogūnų sodinukai, pomidorai, agurkai ir krapai

O jei į rajono centrą užklydo ir į prekybos centrą užėjo, sėklų ir čia įsigyja. „Įprastai intensyvesnė sėklų prekyba prasideda vasarį, o didžiausias pikas būna balandžio mėnesį“, – sako Ernesta Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.

Tikina, kad kaip ir kasmet, taip ir šiemet parduotuvėse gausus įvairių daržovių bei prieskoninių augalų, gėlių sėklų pasirinkimas.

„Kol kas Lazdijų gyventojai neskuba pirkti sėklų ir šįmet sausio–vasario mėnesiais sėklų paklausa lyginant su 2020 metų atitinkamu laikotarpiu yra beveik trečdaliu mažesnė“, – pastebi direktorė.

Sako, kad šiuo metu Lazdijuose esančioje parduotuvėje paklausiausi yra svogūnų sodinukai, pomidorų, agurkų bei krapų sėklos.

Facebook komentarai