Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Vilkai prarado baimę žmogui: Lazdijų rajone užfiksuotas itin stambus vilkas

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Stop kadras.
Stop kadras.
Printer Friendly, PDF & Email

Teigiantiems, kad vilkai bijo žmogaus, vis dažniau tenka nusivilti. Kad šie plėšrūnai yra praradę baimės jausmą, patvirtina ne kartą skelbti vaizdo įrašai ir nuotraukos, kuriose užfiksuoti vilkai šalia žmonių. „Agroeta“ portalas šiandien gavo vaizdo įrašą, kaip penktadienio dieną stambus plėšrūnas sukiojasi šalia avininkystės ūkio Lazdijų rajone.

Įrašą atsiuntęs ūkininkas nenorėjo viešai atskleisti savo tapatybės (redakcijai vardas ir pavardė yra žinomi), nes nenori viešumo, koks buvo prieš dvejus metus. Tuomet vilkai ūkyje papjovė tris avis, o dar kelis gyvulius sužalojo. Šį kartą vilką pavyko užfiksuoti filmuojant telefonu, šalia Paterų kaimo, kuris yra tik 2 km nuo Veisiejų.

„Pateruose bėgioja storas, riebus, didelis vilkas. Išbėgo iš vieno ūkininko ūkio, kuriame laikomos avys. Saugokit savo augintinius“, – įrašą pakomentavo autorius.

„Agroetai“ jis teigė, kad filmuota buvo penktadienį, 10 valandą 17 minučių. Pilkis nuo filmuotojo buvo maždaug 40-50 metrų.

„Agroeta“ primena, kad šiemet vilkų medžioklės sezonas buvo baigtas neįtikėtinai anksti Nuo spalio 15 d. iki sausio vidurio medžiotojai sumedžiojo visus 120 vilkų ir išnaudojo visų metų limitą.

Seimo Kaimo reikalų komitetas pasiūlė aplinkos ministrui šiemet padidinti maksimalų vilkų medžioklės limitą iki 150 vienetų, o kitam medžioklės sezonui limitą nustatyti atsižvelgus į mokslininkų rekomendacijas. Toks siūlymas priimtas atsižvelgdami į Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos, taip pat Ūkininkų sąjungos bei kitų žemdirbius vienijančių organizacijų prašymus.

Šiuo metu laikoma, kad Lietuvoje gyvena apie 490 vilkų, bet tai duomenys tik iš beveik pusės Lietuvos regionų. Todėl gali būti, kad iš tiesų šalyje vilkų gyvena apie 1 tūkst.

Facebook komentarai