Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Vilkaviškio r. prakiurus azoto trąšų rezervuarui išsiliejo trąšos, į pagalbą skubėjo ir ūkininkai

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Vilkaviškio rajone, Mažųjų Šelvių kaime vakar vakare išsiliejo trąšos. Ugniagesiai gavo pranešimą, kad tai nutiko prakiurus azoto trąšų rezervuarui.

„Atvykus PGP buvo prakiuręs amoniako salietros tirpalo 32% (techniniame lape medžiaga KAS32) rezervuaro viršus, išbėgę apie 200 t skystų trąšų. Avarija įvyko trūkus rezervuaro gamyklinei siūlei“, – rašoma Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pateikiamoje praėjusios paros įvykių suvestinėje.

Rezervuaras – molio pylime patalpintas geotekstilės įdėklas, talpinantis 2500 m³ skystų trąšų. Trąšos liejosi dvejomis kryptimis: į rytų pusę link geležinkelio (100 m ilgio ir 6 m pločio) bei į pietų pusę (50 m ilgio juosta), į melioracijos griovį.

„Kad trąšos nepatektų į upelį, buvo patvenktas melioracijos griovys. Į geležinkelio pusę buvo supiltas pylimas nuotėkiui sustabdyti. Ugniagesys, dėvėdamas cheminės apsaugos kostiumą, atliko žvalgybą. Daugiau nutekėjimų neužfiksuota“, – informuoja ugniagesiai.

Likviduoti padarinius padėjo įmonės darbuotojai ir ūkininkai, kurie trąšas siurbliais traukė į traktorių priekabų talpyklas ir vežė į kitus rezervuarus.

Įvykio vietoje dirbo gausios aplinkosaugininkų, policijos pareigūnų, kitų atsakingų tarnybų pajėgos.  Įvykio aplinkybės tiriamos.

Facebook komentarai

bas

a