Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Vilkaviškio rajone kaimo bendruomenei atnaujintas vandens tiekimas vartoti maistui

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Viešai tiekiamo geriamojo vandens sauga ir kokybė Lietuvoje atidžiai stebima ir karantino laikotarpiu. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nustačius, jog geriamasis vanduo yra saugus ir atitinka leistinas normas, nuo kovo 30 d. jo tiekimą leista atnaujinti iš Vilkaviškio rajono Trilaukio kaimo bendruomenės vandenvietės.

Geriamojo vandens tiekimas iš šios vandenvietės buvo sustabdytas šių metų kovo 17 d.,  pakartotinai nustačius padidintą arseno kiekį. Savikontrolei paimtame geriamojo vandens mėginyje arseno kiekis (15 µg/l) viršijo leistiną normą, kuri yra 10 µg/l. Padidėjusi arseno koncentracija šioje vandenvietėje jau buvo nustatyta 2019 ir 2018 m.

Nesaugų vandenį uždraudus vartoti maistui, gyventojams apsirūpinti  fasuotu geriamuoju vandeniu padėjo Vilkaviškio rajono savivaldybė.

Naujausiais tyrimų duomenimis, šiuo metu arseno kiekis vandenyje neviršijo nustatytos normos, todėl priimtas sprendimas leisti šios vandenvietės tiekiamą vandenį naudoti ir maistui. Tačiau VMVT įpareigojo vandens tiekėją privalomai kiekvieną mėnesį imti mėginius arseno koncentracijos kitimo stebėsenai. Susirūpinimą kelia tai, jog Trilaukio kaimo bendruomenei priklausantys vandenvietės įrenginiai yra nusidėvėję, o pati bendruomenė nepajėgi užtikrinti geriamojo vandens saugos ir kokybės. Todėl spręsdama šią problemą Vilkaviškio rajono savivaldybė yra įpareigojusi UAB „Vilkaviškio vandenys” perimti  vandenvietę ir užtikrinti iš jos tiekiamo vandens saugą bei kokybę.

Facebook komentarai