Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Vilnius nenori barstyti kelių baltarusiška druska

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Vilniaus meras Remigijus Šimašius šiandien Vyriausybei pateikė prašymą skubiai priimti nacionalines sankcijas visai baltarusių „Belaruskalij“ produkcijai, tarp jų – ir kelių priežiūrai naudojamai druskai. Dabar galiojančios Baltarusijai įvestos sankcijos neapima natrio chlorido produktų, todėl, kaip teigiama savivaldybės pranešime, Vilnius pagal galiojančius teisės aktus ir mažiausios kainos konkursus teisiškai yra priverstas druską pirkti iš šios valstybės režimui artimų gamintojų.

Vilniaus miesto savivaldybės administracija 2019 metais įvykdė tarptautinį viešąjį pirkimą, kuriuo vadovaujantis buvo sudarytos preliminarios sutartys, pagal kurias atliekami atnaujinti tiekėjų varžymaisi konkurse ir perkamos natrio chlorido druskos. Viena iš tiekėjų, kuri beveik visuomet laimi viešuosius pirkimus dėl pasiūlomos mažiausios kainos, uždaroji akcinė bendrovė „Lit Salt Trade“, druską keliams barstyti tiekia iš Baltarusijos valstybinės įmonės OAO „Belaruskalij“. Pagal Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas, Vilniaus miesto savivaldybė neturi teisinio pagrindo atmesti uždarosios akcinės bendrovės „Lit Salt Trade“ pasiūlymo. Kaip nurodo sostinės savivaldybė, sutartis su tiekėju galioja iki 2022 m. spalio.

Skaičiuojama, kad iki sutarties pabaigos dar būtų nupirkta apie 20 tūkst. tonų druskos, kurios kaina siektų apie 1,6 mln. eurų.

Facebook komentarai