Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

VMVT intensyviau tikrina kavines, barus ir prekybos vietas

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Atsižvelgiant į augantį naujų užsikrėtimų koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejų skaičių, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), bendradarbiaudama su vietos savivaldybių administracijomis, nuo šios savaitės pradėjo tikslinius patikrinimus lankytojų gausiai lankomose lauko kavinėse, baruose ir prekybos vietose.

Šių patikrinimų metu vertinama, kaip laikomasi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimuose nurodytų reikalavimų dėl koronaviruso infekcijos valdymo priemonių.

Patikrinimus visoje šalyje veikiančiose viešojo maitinimo (kavinėse, baruose ir pan.) ir prekybos vietose VMVT vykdo nuo pat karantino pradžios. Tačiau pastarosiomis savaitėmis patikrinimai tikslingai vykdomi kartu su savivaldybių atstovais, nes savivaldybių administracijos derina lauko kavinių, barų, prekybos vietų ir pan. įrengimo projektus ir išduoda joms leidimus veiklai.

Bendri patikrinimai organizuojami, atsižvelgiant į laiką ir vietą, kai tikėtini didžiausi lankytojų ar pirkėjų srautai, pavyzdžiui, lauko kavinėse – per pietus ir po darbo ar vakarais, prekyvietėse – savaitgaliais ir pan. 

Jų metu vertinama, ar viešojo maitinimo įstaigose ribojami lankytojai srautai, t. y. ar kavinių ir barų darbuotojai imasi priemonių, kad lankytojai, perkantys maistą išsinešimui ar užsisakantys maistą valgymui vietoje, eilėse prie kasos laikytųsi ne mažesnio kaip 1 metro atstumo vienas nuo kito, ar atstumas tarp lankytojų stalų yra toks, kad prie skirtingų stalų sėdintys lankytojai vienas nuo kito būtų nutolę ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu.

Taip pat vertinama, ar sudaromos galimybės tinkamai lankytojų rankų higienai ir dezinfekcijai, ar dažniau nei įprasta valomi ir dezinfekuojami dažnai liečiami paviršiai (sanitariniai mazgai, kriauklės, durų rankenos, banko kortelių skaitytuvai ir pan.), o stalai –  po kiekvieno lankytojų apsilankymo.

Be to, atkreipiamas dėmesys, kad viešojo maitinimo įstaigos negali pateikti vartotojams cukraus, druskos, padažų ir kitų maisto produktų bendro naudojimo induose ar pakuotėse, taip pat negali siūlyti lankytojams apklotų, naudoti nedezinfekuojamų daugkartinio naudojimo staltiesių, privalo skelbti informaciją apie asmens higienos laikymosi būtinybę. Patikrinimų metu kontroliuojama, ar viešojo maitinimo įstaigų darbuotojai laikosi su darbuotojų higiena, sveikatos patikromis ir asmens apsaugos priemonių naudojimu susijusių reikalavimų.

Panašūs reikalavimai yra taikomi ir prekybos įmonėms. Tikslinių patikrinimų prekybos subjektuose metu inspektoriai vertina, ar ribojami lankytojai srautai, užtikrinami tinkami atstumai tarp pirkėjų, laukiančių eilėje, ar sudarytos galimybės tinkamai lankytojų rankų higienai ir dezinfekcijai, ar dažnai liečiami paviršiai (durų rankenos, apsipirkimui naudojami vežimėliai ir krepšeliai, banko kortelių skaitytuvai ir kt.) valomi ir dezinfekuojami ne rečiau kaip 2 kartus per dieną, ar skelbiama informacija apie būtinybę laikytis asmens higienos, dėvėti kaukes.

Specialistai primena, kad koronaviruso infekcijos valdymo priemonių įgyvendinimas vertinamas ir nuolat vykdomų planininių prekybos bei viešojo maitinimo subjektų patikrų metu. Vien per praeitą savaitę patikrintos 55 prekybos ir 79 viešojo maitinimo įmonės. 20 patikrinimų vykdyti savaitgaliais, kai daugelyje viešų vietų lankytojų srautai didesni nei įprastai.

Dažniausiai nustatyti pažeidimai, susiję su neišlaikomais privalomais atstumais tarp lankytojų, netinkamai skelbiama informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę, taip pat fiksuoti atvejai, kad nebuvo matuojama darbuotojų kūno temperatūra, netinkamai atliekama paviršių ir aplinkos dezinfekcija.

VMVT primena, kad Lietuvoje tęsiantis ekstremaliajai situacijai dėl COVID-19 infekcijos plitimo, prekybos ir viešojo maitinimo įmonės turi ir toliau griežtai laikytis higienos užtikrinimo priemonių visuose maisto gamybos, perdirbimo, sandėliavimo, paskirstymo, transportavimo ir tiekimo į rinką etapuose.

Birštono rajone, Paverknių II kaime, užsidegė svirnas ir pagalbinio ūkio paskirties pastatas. Svirnas medinis – rąstinis, vieno aukšto, perdanga medinė, stogas dengtas skarda. Pagalbinio ūkio paskirties pastatas taip pat medinis, apkaltas dailylentėmis, vieno aukšto, stogas dengtas skarda. Gaisro metu sudegė svirnas ir jame buvę namų apyvokos daiktai, išdegė pagalbinio ūkio paskirties pastato vidus ir viena siena.

Facebook komentarai