Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

VMVT skirs tūkstantines baudas "Maxima LT" prekybos tinklui ir bendrovei "Biovela" (papildyta)

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Mantas Staškevičius
Mantas Staškevičius
Printer Friendly, PDF & Email

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ketvirtadienį surengė spaudos konferenciją, kurioje pranešė apie tai, kaip vyksta tyrimas dėl „Maxima LT“ prekybos centruose pardavinėtos salmonelėmis užkrėstos mėsos, kurią prekybos centrui tiekė "Biovela".

VMVT direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius  informavo, kad buvo paimta daugiau kaip 150 mėginių iš „Maxima LT“ prekybos centrų ir iš mėsos perdirbimo įmonės „Biovela“. Mėginiai imti iš visos tiekimo grandinės, pradedant skerdykla ir baigiant pjaustymo, pakavimo linijomis.

„Galime konstatuoti faktą, kad tuose 150 mėginių nebuvo nustatyta saugos neatitikimų. Galime pabrėžti, kad visa šviežia mėsa, esanti tiek „Maxima“ prekybos centruose, tiek „Biovela“ mėsos perdirbimo įmonėje yra saugi ir kokybiška“, – teigė VMVT direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius.

Dar pirmadienį M. Staškevičius sakė, kad tarnyba, atlikusi „Maximoje” parduodamos mėsos ir pusgaminių patikrinimus, aptiko taršos bei užfiksavo atsekamumo trūkumų.

Jis taip pat pridūrė, kad „Maxima“ apie nesaugius produktus žinojo vasario 3 dieną, bet tarnybą informavo tik vasario 7 dieną.

Prekybos tinklas „Maxima“ teigia, kad apie pirmuosius mėsos savikontrolės tyrimo rezultatus neinformavo VMVT, nes vasario 2 dieną jau buvo priimtas sprendimas uždaryti cechą. Įmonė sunaikino 160 tonų mėsos. 

„Šiai dienai galima daryti prielaidą, kad tai žmogiškas faktorius (užkrėtimo salmonelėmis – red. pastaba). Tačiau VMVT pabrėžia, kad tyrimas buvo pavėluotas. Mūsų inspektoriai ėjo į patikrinimus, bet šiuo atveju tos užkrėstos produkcijos mes jau neberadome. Mums nebuvo galimybės atlikti tų mėginių tyrimus“, – teigė spaudos konferencijoje M. Staškevičius. 

Utenos „Biovelai“ yra sugriežtinta kontrolė. "Dėl konkrečių sankcijų sprendimus priimsime vėliau. VMVT toliau konsultuos įmones, kad kuo skubiau nekokybiškas maistas būtų panaikintas iš maisto grandinės", – teigė VMVT atstovas. 

Įmonėms "Maxima LT" ir "Biovela" gresia bauda nuo 150 eurų. Vadovaujantis įstatymu, jeigu pavojingi produktai sukėlė vartotojo mirtį, juos rinkai pateikusiems ir tiekusiems ekonominės veiklos vykdytojams skiriama nuo 6 500 iki 25 000 eurų bauda. "Šiuo atveju mes kalbame apie tūkstantines baudas", – sakė M. Staškevičius, pridūręs, jog taršos šaltinis šiuo atveju buvo "Biovela".

„Maxima LT“ pardavė 11 tonų galimai užkrėstos produkcijos. 

Prekybininkai džiaugiasi, kad VMVT nustatė taršos atsiradimo priežastis

Po VMVT spaudos konferencijos, savo poziciją išdėstė ir „Maxima LT“ bendrovė. Komercijos direktorė Vilma Drulienė užtikrino, kad „Maximos“ parduotuvės ir cechai nėra mikrobiologinės taršos šaltinis.

„Maisto sauga ir kokybė visada buvo, yra ir bus mūsų veiklos prioritetas, nepaisant patiriamų nuostolių masto. To pavyzdys – vasario 7 dienos sprendimas pašalinti visą šviežią mėsą ir jos marinuotus pusgaminius iš prekybos, reaguojant į pasikartojančius tyrimų rezultatus, kurie rodė mikrobiologinę taršą iš „Biovelos“ gaunamoje žaliavoje ir vakuumuotose prekėse“, – teigė V. Drulienė.

Be to, ji pasidžiaugė, kad „VMVT nustatė mikrobiologinės taršos atsiradimo priežastis ir šiandien tos priežastys jau yra pašalintos“.

„Šioje situacijoje supratome, kaip svarbu glaudžiai bendradarbiauti su maisto saugą šalyje kontroliuojančia institucija – VMVT. Toks bendradarbiavimas padės rasti geriausius sprendimus vartotojams, kad jiems nekiltų jokių abejonių dėl mėsos saugos ir kokybės. Iš savo pusės pažadame ir ateityje kelti aukščiausius kokybės reikalavimus ir prisiimti atsakomybę už kokybišką lietuvišką maistą“, – akcentavo „Maxima LT“ atstovė.

Facebook komentarai