Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

VMVT trūksta lėšų darbo užmokesčiui: tarnyba gyvena kitų metų sąskaita

Autorius: Žemės ūkio rūmai
Darius Remeika
Darius Remeika
Printer Friendly, PDF & Email

Seimo Kaimo reikalų komitetui (KRK) pateiktas įstatymų pakeitimų projektų paketas dėl Valstybinės augalininkystės tarnybos (VAT) jungimo su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Žemės ūkio viceministras Evaldas Gustas posėdyje išdėstė visą chronologiją, kaip idėja atsirado ir buvo puoselėjama.

Konsoliduoti įstaigų ir institucijų funkcijas Ūkio ministerijos iniciatyva buvo pasiūlyta dar 2013 m. Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) išsakius argumentus, kad įstaigų funkcijos yra skirtingos ir jungimas netikslingas, minties kuriam laikui buvo atsisakyta. Tačiau šioje Vyriausybėje idėja atgimė. Praėjusių metų gruodžio mėnesį Vyriausybė protokoliniu sprendimu patvirtino institucijų konsolidavimo planą. Jo pradiniame variante ketinta prie VMVT jungti ne tik VAT, bet ir VšĮ „Ekoagros“. Tačiau šių metų vasarį planas pakoreguotas, „Ekoagros“ nutarta neliesti atsižvelgiant į ES praktiką.

Vyriausybės įpareigota ŽŪM parengė teisės aktų projektus. Jiems Vyriausybės posėdyje pritarta. Pasak E.Gusto, ypatingo ekonominio efektyvumo sujungus institucijas nelaukiama, bet Ekonomikos ir inovacijų ministerija akcentuoja tokią naudą, kad konsolidavus verslą prižiūrinčias institucijas sumažėtų našta verslui.

Įstaigų konsolidacijos argumentai posėdyje bemat subliuško. Susirinkusieji gūžčiojo pečiais nematydami įstaigų jungimo tikslo: dėl to faktiškai administracinė našta žemdirbiams nesumažės, tik kils daugiau chaoso; tarnybų energija yra išblaškoma keistiems sumanymams, kai laukia išties spręstinos problemos.

VMVT direktorius Darius Remeika patvirtino, kad ES kai kur vyksta jungimo procesai, tačiau 70 proc. atvejų augalininkystės bei maisto ir veterinarijos tarnybos veikia atskirai. Tarnybos vadovas neslėpė, jog tokiam planui kliūtis yra ir finansavimo spragos. Jau dabar VMVT gyvena ateinančių metų sąskaita – darbo užmokesčiui šiemet pritrūko 1,5 mln. Eur. Dėl to ir šiandien sudėtinga įgyvendinti numatytus darbus, juo kebliau būtų priskyrus papildomus.

Socialiniai partneriai vieningą nuomonę – nepritarimą – siūlomam įstaigų jungimui išsakė praėjusią savaitę, tam KRK buvo surengęs klausymus. Taigi kai KRK pirmininkas Andriejus Stančikas pasiūlė projektų paketą atmesti, tam buvo vieningai pritarta.

Facebook komentarai