Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Vyriausybė neatmeta, kad, kilus būtinybei, galimas būtinųjų prekių kainų reguliavimas

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Vyriausybė neatmeta, kad prireikus būtinųjų prekių kainos galėtų būti reguliuojamos.

„Tokios teisinės galimybės yra apsvarstytos. Yra problemų su Europos Sąjungos teise, bet Teisingumo ministerija variantų turi. Stebime situaciją, aš rytoj susitiksiu su didžiausiais prekybos centrais. Jei matysime, kad tokių intervencijų yra, darysime tai, kas Vyriausybės galioje“, – Seime sakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Pasak jo, šiuo metu matoma, kad situacija dėl koronaviruso viruso bandoma naudotis.

„Matome kad tuo bandoma naudotis, bet savaitė, dešimt dienų parodys, ar pokyčiai susiję su momentinės paklausos iškilimu, ar bandys (kainas – ELTA) išlaikyti ilgesniam laikotarpiui. Esame pasiruošę daryti intervenciją, jei reikės“, – sakė premjeras.

ELTA primena, kad Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Emanuelis Zingeris įregistravo įstatymo projektą dėl kainų ribojimo ekstremalių situacijų metu.

Įstatymo projektu siūloma nustatyti, kad, paskelbus valstybės lygio ekstremalią situaciją Vyriausybė galėtų nustatyti būtiniausių gyventojams maisto produktų, vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašą ir laikinai reguliuoti jų kainas.

Facebook komentarai