Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Vyriausybei bus siūloma koreguoti prekybos žaliavine mediena iš valstybinių miškų tvarką

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Vyriausybei trečiadienį pristatoma Aplinkos ministerijos iniciatyva keisti prekybos valstybiniuose miškuose išgauta žaliavine mediena ir kirtimų liekanomis taisykles. Bus siūloma riboti leistinos įsigyti medienos kiekį – naujiems pirkėjams nebus leidžiama pirkti daugiau nei 1 tūkst. kubinių metrų lietuviškos medienos.

Numatoma, kad nauji pusmečių aukcionų dalyviai negalės pirkti daugiau nei 1 tūkst. kub. m žaliavinės medienos iš valstybinių miškų, nebent pateiktų dokumentus, jog yra pajėgūs perdirbti didesnį medienos kiekį. Daugiau pirkti galės aukcionuose seniau dalyvavę pirkėjai, atsižvelgiant į tai kiek medienos jie įsigydavo per pastaruosius dvejus metus.

„Esami pirkėjai galės įsigyti maždaug savo įprastą kiekį plius 10 proc. to įprasto kiekio. Visi, kas perka mažiau nei 1 tūkst. kub. m medienos, ir toliau galės pirkti – maždaug 70 proc. tų aukcionų dalyvių. Visi likę turės pasitenkinti 1 tūkst. kub. m arba pateikti pažymas apie perdirbimo pajėgumus“, – Eltai projekto esmę paaiškino aplinkos viceministras Danas Augutis. Anot jo, apribojimai galiotų apie metus.

Viceministro teigimu, pakeitimais siekiama apsaugoti rinką nuo spekuliacijų. Pasak D. Augučio, įvedus sankcijas Rusijai ir Baltarusijai, Lietuva nebesiveža 2 mln. kub. m iš šių šalių importuotos medienos, o visas Baltijos šalių regionas pirkdavo 15 mln. kub. m rusiškos ir baltarusiškos miško žaliavos.

„Ko mes labiausiai bijome, kadangi turime visiškai laisvą rinką, lietuvišką medieną gali pirkti visi, kas nori, kad daug ateis naujų pirkėjų į rinką ir lietuvišką medieną išsiveš“, – teigė D. Augutis.

„Tai nėra nukreipta prieš eksportą ar dar kažką. Tiesiog siekiame apsisaugoti nuo spekuliacinių sandorių tokioje neramioje situacijoje. Visi kas pirko, užsienio kompanijos, kurios pirko Lietuvoje, ir toliau galės tą daryti. Jei yra pirkimo istorija, jie ir toliau galės tą daryti, tiesiog naujų dalyvių į rinką laikinai neįsileisime“, – patikino jis.

Valstybinės miškų urėdijos (VMU) pusmečio medienos aukcionuose parduodama apie 20 proc. visos lietuviškos medienos ir apie 30 proc. valstybiniuose miškuose išgaunamos miško žaliavos. Valstybei priklauso apie pusė visų Lietuvos miškų, kuriuos prižiūri VMU.

 

 

Facebook komentarai

bas

a