Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

„Žaliųjų kryžių“ akcija apima vis daugiau Lietuvos

Autorius: Kazys KAZAKEVIČIUS
Prie Via Baltica magistralės ūkininkai pastatė apie pusšimtį kryžių.
Prie Via Baltica magistralės ūkininkai pastatė apie pusšimtį kryžių.
Printer Friendly, PDF & Email

Nuo praėjusios savaitės įvairiuose šalies rajonuose dirbamos žemės plotuose šalia kelių ūkininkai pastatė iš tolo matomų žalių kryžių. Jų skaičius jau pasiekė beveik porą šimtų, tačiau ir toliau tokių kryžių vis daugėja. Šiandien žaliųjų kryžių buvo pastatyta pasienyje su Lenkija, ties Via Baltica automagistrale.

Anot Ūkininkų sąjungos Marijampolės skyriaus vadovo Sigučio Jundulo, Suvalkijos ūkininkai žaliuosius kryžius nutarė statyti ne pavieniui kur nors nuošaliuose laukuose, o grupėmis ties pagrindiniais šalies keliais, kad juos matytų kiekvienas atvykstantis į mūsų šalį. Iš viso susivieniję Marijampolės ir Kalvarijos savivaldybių ūkininkai šiandien pakelėse pastatė apie pusšimtį kryžių.

„Šitie kryžiai simbolizuoja žemės ūkio genocidą, o žalia spalva – derlingą dirvožemį, sveiką aplinką, sveikus augalus, gyvulius, sveikas karves, lietuvišką maistą. Jeigu panaikinsime mūsų žemės ūkį, tai valgysime genetiškai modifikuotą maistą, kaip Amerikoje“, – „Agroeta.lt“ tvirtino S. Jundulas.

Anot jo, jie nori atkreipti valdžios ir visuomenės dėmesį, kad dabar sunku ūkininkams. Kitais metais išlaidos ūkininkams dar didės, jei nuo 56 iki 81 euro ar dar daugiau už toną dyzelino kils akcizas, jis brangs, didės mokesčiai už žemę, teks daugiau mokėti gyventojų pajamų mokesčio ir „Sodrai“. Taip numatyta Vyriausybės parengtame kitų metų biudžeto projekte, pateiktame Seimui, Prezidento pateiktuose siūlymuose.

„Nenorim būti atpirkimo ožiais, kuriems krauna viską, ką politikai sumąsto“, – tvirtino ūkininkas Mindaugas Mileris, neslėpdamas, kad tariama „valstiečių“ valdžia juos esą nuvylė.

Anot jo, jie vis dar nepraranda vilčių, kad šalies politikai atsižvelgs į ūkininkų nuogąstavimus ir neužkraus ant jų pečių papildomos mokesčių naštos. Jei ne – tai gali būti paskutinė dabartinės valdžios buvimo valdžioje kadencija. „Atėjo labai daug žadėdami, bet iš tų pažadų dabar nieko neliko, tik žadama didžiulė našta ūkininkaujantiems“, – „Agroetai.lt“ tvirtino M. Mileris.

Kryžiais pakelėse šalies žemdirbiai pradėjo pirmąjį taikios ir tylios visuotinės protesto akcijos etapą „Žalieji kryžiai“, jais atkreipdami visuomenės dėmesį į priimamus politinius sprendimus, kurie esą žlugdo ekonomikos šaką, ant kurios sėdi visa šalis. Kryžių statymu protestuojama prieš žemdirbio vardo menkinimą ir jo amato žlugdymą, kas esą kerta vieną pagrindinių valstybės saugumo ramsčių – aprūpinti savo piliečius saugiu maistu.

Ūkininkų teigimu, „Žaliųjų kryžių“ akcija – pirmoji žinutė visuomenei ir politikams, kad beatodairiškai naikinant žemės ūkį, sunaikinamas visas lietuviškas kaimas – tautiškumo lopšys.

Anot Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidento Petro Puskunigio, šie kryžiai, tai žinia, kad priimami valdžios sprendimai žlugdo žemės ūkį, politikų kalbos menkina žemdirbio vardą. Ir tai pirmoji žinia visuomenei ir politikams, jog priimti ar pateikti svarstomi Prezidento, kai kurių Vyriausybės ir Seimo narių sprendimai veda link žemės ūkio, o tuo pačiu ir kaimo, skurdinimo, galutinio „išsivaikščiojimo“, – tvirtino P. Puskunigis.

Žemės ūkio ministerija ir kai kurie Seimo komitetai, pasak žemės ūkio ministro Andriaus Palionio, yra už tai, kad mokestinė našta žemdirbiams nedidėtų tiek daug, kaip numačiusi Vyriausybė. Tačiau tai galutinai spręs Seimas. Žemdirbių organizacijų vadovų teigimu, jei į jų reikalavimus nebus atsižvelgta, tęs protestus savivaldybėse, o vėliau – Vilniuje.

Facebook komentarai