Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Žemaitijoje gyventojai nelegaliai laikė šernus

Autorius: Agroeta
Žemaitijoje gyventojai nelegaliai laikė šernus
Žemaitijoje gyventojai nelegaliai laikė šernus
Printer Friendly, PDF & Email

(Telšiai, gegužės 22 d.) Du Rietavo ir Mažeikių rajono gyventojai neteisėtai įrengė aptvarus, kuriuose laikė suaugusius šernus ir šiemet atvestą šerniukų vadą. Šį faktą užfiksavo Telšių veterinarijos specialistai. Jokių leidimų laikyti šiuos laukinius gyvūnus aptvaruose asmenys neturėjo.

„Patikrinimų metu nustatyta, kad Rietavo savivaldybės gyventojas aptvare laikė 1 suaugusį šerną, o Mažeikių rajono gyventojas – net 21 gyvūną, iš jų – 6 suaugusius šernus“, – teigia Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Pagal aptvaruose paliktus šernų veiklos požymius, esančią įrangą ir remiantis laikytojų paaiškinimai konstatuota, kad šernus aptvaruose gyventojai laiko ne vienerius metus. Nelegaliai šernus auginusių ir veisusių asmenų laukia nuobaudos, jiems uždrausta toliau verstis šia veikla.

Lietuvoje jau penktus metus siaučia afrikinis kiaulių maras, šernams ir kiaulėms mirtinai pavojinga liga, kuri jau pridarė didžiulių nuostolių tiek kiaulių augintojams, tiek mėsos perdirbėjams visoje Lietuvoje.

VMVT specialistai šių metų kovo – gegužės mėnesiais patikrino daugiau kaip 11 tūkst. šalyje registruotų kiaulių laikytojų.

„Nors pokalbių su kiaulių laikytojais metu paaiškėja, kad reikalavimus žmonės žino ir turi įsigiję visas reikiamas priemones, tačiau neretai kasdieninėje ruošoje biosaugos principų netaiko ar laikosi jų tik iš dalies“, – pabrėžia VMVT.

Patikrų metu nustatyta, kad biologinio saugumo reikalavimų tinkamai nevykdo apie 10 proc. visų tikrintų ūkių. Panašus procentas kiaulių laikytojų laiku neregistruoja laikomų kiaulių skaičiaus, įsigyja neregistruotų paršelių ir pan.

Agroeta

Facebook komentarai