Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

dojusagro

Žemės gelmių įstatyme politikai ūkininkams padėjo bombą

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės gelmių įstatymo pataisos ne juokais gali atsigręžti prieš ūkininkus, jei politikai joms pritars Seime ir įstatymo pataisos įsigalios. Apie tai ne kartą įspėjo Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija (LŽŪBA), kurios atstovai nuolat dalyvauja įvairių teisės aktų svarstymuose.

„Naujame Žemės gelmių įstatyme, kuriam Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija turėjo ir teikė pastabas, tačiau per tas pastabas pervažiavo buldozeriu – neliko sąvokos „gręžinys“, o atsirado „vandenvietė“, kurioms keliami visai kiti reikalavimai“, – paaiškino LŽŪBA generalinis direktorius Jonas Sviderskis.

Vandenvietės turi turėti tris apsaugos zonas: 25 metrus griežto režimo, po to mikrobiologinės taršos ir, trečia, „cheminės“ taršos zoną.

„Tos zonos dar turi turėti pozones. Be abejo, tai tikras korupcijos etalonas, nes vien tik už gręžinio „aprobavimą“ firmos, turinčios Geologijos tarnybos leidimus, prašoma 999 eurai“, – kalbėjo J. Sviderskis.

Be kita ko, vandenvietės įforminimas bus keliskart brangesnis ir ji privalės būti įregistruota, jeigu ūkis sunaudoja 10 kubinių metrų vandens per parą. „Tai palies absoliučią daugumą gyvulininkystės ir daržininkystės ūkių, nors valdžia juos deklaruoja kaip prioritetinius, labiausiai kuriančius darbo vietas kaime. Bet mums pučiamas „smėlis į akis“, kad to esą reikalauja Europos Sąjungos direktyva. To nėra“, – teigia J. Sviderskis.

Įstatymo projektui pritarė Seimo Aplinkos apsaugos komitetas.

Facebook komentarai

T Hegvita agro