Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Žemės ūkio ministras kreipėsi į EK dėl sausros, bet pinigų neprašys

Autorius: Agroeta
Žemės ūkio ministras kreipėsi į EK dėl sausros, bet pinigų neprašys
Žemės ūkio ministras kreipėsi į EK dėl sausros, bet pinigų neprašys
Printer Friendly, PDF & Email

(Vilnius, birželio 22 d.)  Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys kreipėsi į Europos Komisijos komisarą Filą Hoganą, prašydamas pagalbos dėl sausros padarinių. Bet kartu pripažįstama, kad be atlaidesnio požiūrio į kai kuriuos reikalavimus, taikomus ūkininkaujant, daugiau ko nors tikėtis neįmanoma.

Ministras sako nė nemėginantis prašyti piniginės pagalbos, nes EK nekompensuoja draudiminių įvykių. Portalo „Agroeta“ žiniomis, apsidraudusių nuo sausros ūkių Lietuvoje nėra.

Žemės ūkio ministerija skelbia, kad Europos Komisijos prašoma leisti Lietuvos ūkininkams pūdyme, deklaruotame kaip ekologiniu atžvilgiu svarbi vietovė, šienauti ir ruošti pašarus arba juose ganyti gyvulius netaikant sankcijos. Taip pat prašoma leisti taikyti minimalaus augalų išlaikymo dirvoje termino reikalavimo išimtį plotams, kuriuose deklaruoti įsėliniai arba posėliniai augalai žalinimo reikalavimų atitikimui. Kartu siekiama, kad būtų suteikta teisė netaikyti sankcijų už nenušienautas pievas.

Dėl nepakankamo kritulių kiekio visą Lietuvą alina sausra, o stichinė sausra nustatyta net 6 šalies savivaldybėse. Ūkininkai jau dabar sako, kad šiemet derlius bus itin prastas.

Europos Komisija nuo liūčių ir potvynių nukentėjusiems Lietuvos ūkininkams pernai  skyrė 9 mln. 120 tūkst. eurų kompensaciją. EK trims Baltijos šalims ir Suomijai iš viso skyrė 15 mln. eurų paramos. Šiemet papildomai gauta iš ES Solidarumo fondo 16,9 mln. eurų parama bus skirta melioracijos ir kelių infrastruktūros, nukentėjusios nuo liūčių, remontui.

Facebook komentarai