Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Žinios iš "Global Dairy Trade" sesijos: pieno gamintojams gerų naujienų kol kas nėra

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Tarptautinėje rinkoje toliau pinga pieno produktai, o tai ne itin geras ženklas Lietuvos pieno gamintojams, kurie gauna pačias mažiausias pieno supirkimo kainas Europos Sąjungoje. Okeanijos zonoje, kuri daro didelę įtaką globaliai pieno rinkai, pieno produktų kainų rodikliai vėl rodo neigiamas reikšmes. Tai paaiškėjo po šią naktį vykusios pieno produktų prekybos aikštelės „Global Dairy Trade“ (GDT) prekybos sesijos, kai indeksas smuko 0,4 proc. – iki 988 punktų.

Prekybos indeksas sumažėjo labai nedaug, tačiau papildomo optimizmo rinkai jis nesuteikė. Tai trečia GDT prekybos sesija iš eilės, kai indekso rodiklis krenta. Ir 7-ta sesija iš 8-ių, kai indeksas demonstruoja neigiamą reikšmę.

Tiesa, geru ženklu galima laikyti tai, kad per paskutinę GDT prekybos sesiją brango ir sviesto miltai (+3,4 proc.), ir lieso pieno miltai (+0,8 proc.). Tikėtina, kad kitoje prekybos sesijoje jau bus galima sulaukti ir gerų žinių.

Okeanijos zonoje fiksuojamos tendencijos Europą pasiekia maždaug po 1,5-2 mėnesių. „Global Dairy Trade“ prekybos aikštelė priklauso Naujosios Zelandijos kooperatyvui „Fonterra“.

Facebook komentarai