Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Žmones užpuolusių vilkų medžiotojai tyko su dvigubu užsidegimu

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Printer Friendly, PDF & Email

Po to kai Kėdainių rajone vilkai du kartus užpuolė žmones, atokiuose vienkiemiuose bei pamiškių kaimuose pasidarė labai neramu. Gyventojai su didele viltimi laukė spalio 15-osios, kuomet visoje Lietuvoje prasideda medžioklės sezonas. Sodiečiai viliasi, kad ne tik gerokai padidintas leistinas sumedžiojamų vilkų skaičius, bet ir patys medžiotojų šūviai eilinės medžioklės metu suvarys plėšrūnus giliau į miškus.

dainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius „Agroetai“ sakė, kad iš karto po išpuolių prieš žmonės, suderinus su Aplinkos ministerijos specialistais, toje vietoje medžiotojai surengė keletą medžioklių tykojant vilkų. „Nors iki sezono pradžios dar buvo likę 5 dienos, netoli Berželės ir Vaidatonių kaimų, kur vyko minėti incidentai,  mano vyrai laukė vilkų, bet šie nepasirodė. Šiuo metu vilkų tykojimas tebevyksta ir žmonių saugumas, bent jau šiame regione, yra užtikrintas“, – kalbėjo L. Stanevičius.

Rajono medžiotojai gan tiksliai suskaičiavo ir nustatė, jog šiuo metu krašto miškuose gyvena 50 vilkų. Jie per du paskutiniuosius mėnesius surengė 34 išpuolius prieš naminius gyvulius. Pasak medžioklės specialisto, išpuolių, matyt, buvo gerokai daugiau, nes dalis gyventojų dėl savų priežasčių nesikreipė prašydami atlyginti padarytą žalą.

"Džiugu, kad šiemet sumedžiojamų vilkų kvota yra padidinta iki 120 per visą Lietuvą, tačiau, mano nuomone, ji vis tiek yra per maža. Labai gerai, kad vilkų medžioklės kvotos šiemet nebuvo išdalintos atskiroms apskritims, nes dabar medžiotojai turi didesnes galimybes sumedžioti daugiau vilkų tuose rajonuose, kur jų populiacija yra didžiausia“, – mintimis dalinosi L. Stanevičius.

Anot jo, Kėdainių miškuose akivaizdžiai matyti, kad vilkų yra gerokai per daug. Juos grupėmis bėgančius iš vieno miško į kitą ar medžiojančius dienos metu daugybę kartų pastebėjo gyventojai. Tačiau, L. Stanevičiaus nuomone, jei pavyks sumedžioti tik 2-3 vilkus, kol bus išpildyta visa kvota, tai bus žymiai per mažai.

„Agroetai“ draugijos pirmininkas teigė, kad vilką sumedžiojusiam medžiotojui nėra numatytos kokios premijos, kaip gal kai kas galvoja. „Mes siekiame sureguliuoti vilkų populiaciją, o ne juos išnaikinti. Žinoma, labai nesinorėtų, kad kur nors žmonių susidūrimas su šiais plėšrūnais baigtųsi tragiškai, todėl tikimės, kad Aplinkos ministerijos specialistai, įvertinę situaciją, dar bent šiek tiek padidins sumedžiojamų vilkų skaičių“, – teigė L. Stanevičius.

Facebook komentarai